УКР    РУС    ENG
ЗАДАТЬ ВОПРОСM
Email: mail@ares.ua    
Митний брокер Арес
МИТНІ ПОСЛУГИ
Необхідні документи
Вартість оформлення
Розрахувати митні збори
Корисна інформація
МІЖНАРОДНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
АВІАДОСТАВКА ВАНТАЖУ
Автомобільні перевезення
Морскі контейнерні перевезення
Міжнародні авіаперевезення
КОНСУЛЬТАЦІЇ
КОМПАНІЯ АРЕС
Наші клієнти
НАШІ ПОСЛУГИ
НОВИНИ
КОНТАКТИ
Компанія Арес

ПРО КОМПАНІЮ

Правила розмитнення вантажів гуманітарної допомоги в Україні спрощені

Кабінет міністрів спростив правила щодо ввезення гуманітарної допомоги в Україну. Низка країн готова пропускати українські транспортні засоби без міжнародних дозволів. Порядок пропуску гуманітарної допомоги через кордон максимально спрощений. На період воєнного стану для ввезення такого вантажу через митницю необхідно лише заповнити форму.

Державна митна служба та Державна прикордонна служба на період воєнного стану забезпечуватиме невідкладну перепустку через кордон гуманітарної допомоги. Бюрократію максимально прибрали, але черги можливі через зростання кількості вантажів гумдопомоги.

Болгарія, Грузія, Румунія та Туреччина вже підтвердили готовність пропускати українські транспортні засоби без міжнародних дозволів, що спрощує логістику гуманітарної та військово-технічної допомоги Україні. А Німеччина, Словаччина, Чехія та Австрія забезпечать безплатний проїзд усім громадянам України рейсами власних залізниць.

Як розмитнити бронежилети, каски та бронеплити у воєнний час


У період воєнного часу в Україні врегульовано питання щодо розмитнення вантажів із броніжилетами, касками та плитами. Такі товари нещодавно прирівняли до гуманітарної допомоги. Законом передбачено їхнє першочергове безкоштовне спрощене декларування з обов'язковим проставленням у товаросупровідних документах, вантажних митних деклараціях тавра "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено", завіреного печаткою митника. Для ввезення в Україну потрібно заповнити лише такий документ, як право на перелік товарів, які визначаються гуманітарною допомогою.

З метою забезпечення високої мобільності та переміщення особового складу, майна ЗСУ та інших військових формувань в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон здійснюється пропуск автомобілів високої прохідності (виключно позашляховики, мінівени, мікроавтобуси; седанів це не стосується). З метою визначення єдиних підходів та недопущення зволікання в оформленні зазначеної категорії транспортних засобів опрацьовано наступну послідовність дій, а саме:

  • при прибутті на в'їзд в Україну громадянин, який перебуває за кермом т/р, проходить встановленим порядком паспортний контроль, на який надається закордонний паспорт та будь-який документ на т/р з метою його ідентифікації;
  • надалі при проходженні митного контролю відповідно до постанови КМУ, водієм (декларантом) заповнюється Декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, де вказуються ПІБ особи декларанта, ПІБ водія (у разі якщо це не одна особа), марка та номер машини, відправник , одержувач та пункт пропуску; далі у розділі Вид допомоги вказуються дані безпосередньо транспортного засобу із зазначенням марки, моделі, VIN-коду; автомобіль оформляється інспектором митниці як товар (гуманітарна допомога).
 Обов'язковою вимогою є наявність у водія (декларанта) документів (листів, звернень), які підтверджуватимуть набувача гуманітарної допомоги та цілі ввезення;
  • також декларант вносить інформацію, що він зобов'язується зняти цей т/с з обліку;
  • після проходження всіх видів контролю автомобіль вибуває із пункту пропуску.

До бронеплит застосовується окремий порядок пропуску через митний кордон України. Відтепер вони потребують ввезення лише гарантійного листа кінцевого користувача. Нижче вказується шаблон цього листа та інструкція із заповнення.

Повна інструкція, як передати гуманітарну допомогу

Сформувати гуманітарний вантаж за кордоном, згрупувавши його за окремими групами товарів (продукти харчування, ліки, предмети домашнього побуту, предмети особистого захисту тощо) та сформувати їх перелік.

Зібрати товаросупровідні документи на вантаж (за наявності) та передати особі, яка супроводжуватиме переміщення через кордон цього товару (зокрема, водію).

У пункті пропуску на державному кордоні особою, що перевозить даний товар (супроводжуючий вантаж у місце призначення), здійснити декларування товарів, що переміщуються, за групами товарів за встановленою формою та разом з наявними товаросупровідними документами надати посадовій особі митниці.

Декларування товарів, що переміщуються, слід здійснювати окремо на кожен транспортний засіб, яким товари гуманітарної допомоги доставлятимуться до місця призначення.

Після здійснення митного оформлення та пропуску транспортного засобу доставити товари гуманітарної допомоги до місця призначення.

Як заповнюється декларація

  • Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) особи, яка здійснює декларування / Name of the person making the declaration
  • Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) водія / Name and Surname of the Driver
  • Марка / Brand of car
  • Номер машини/Licence plate
  • Відправник/Dispatcher - Тут вказується фонд, який надає допомогу.
  • Одержувач / Recipient – ??Назва, номер військової частини або підрозділу ТРО.
  • Фактичне місце призначення/розвантаження вантажу/Place of unloading of goods - Адреса доставки вантажу.
  • Пункт пропуску / Україна border checkpoin
Вид допомоги/ Type of assistance
  • № по порядку
  • Товар / Goods
  • Кількість, шт/ Quantity, pc
  • Об'єм / volume (boxes)
Вказуйте список вантажу, кількість упаковок, коробок, усі ці дані уточніть у свого постачальника. Декларація заповнюється заздалегідь, у двох примірниках, це може зробити водій від руки і може розписатися. Один бланк забере митниця, другий із позначкою митниці залишиться у водія. Другий екземпляр водій фотографує та пересилає волонтерів, паперовий оригінал потрібно обов'язково зберігати для звітності. Будь-які інші документи, дозволи, листи від міністерств, адміністрацій тощо. для ввезення в Україну бронежилетів та шоломів не вимагають. Але краще мати ще й гарантійний лист на товар про всяк випадок.

ГАРАНТІЙНИЙ ЛИСТ
кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги
№__________ ___ __________ 20__ р.
(Дата оформлення)
1. Повне найменування кінцевого користувача товарів, код ЄДРПОУ, його адреса.
2. Повне найменування імпортера товарів, його адресу.
3. Найменування донора (донорів) гуманітарної допомоги, держава його (їх) реєстрації, адреса та дані контактної особи.
4. Відомості про товари, що ввозяться в Україну:

Найменування та опис товару
Кількість товару
5. Гарантійні зобов'язання кінцевого користувача товарів
5.1. Цільовим призначенням товарів, зазначених у пункті 4, є задоволення потреб національної оборони держави.
5.2. Товари, зазначені в пункті 4, не будуть використані для отримання прибутку.
_________________ ___________ ______________________________
    (посада) (підпис) (прізвище, власне по батькові (за наявності)
________
       (дата) МП (за наявності)?

Заповнювати треба заздалегідь, не на самому кордоні.

Деякі виробники через нюанси законодавства країни може продавати такі товари лише через підписання договору між фондом допомоги та Укроборонпромом, в якому вказується, що саме держава є кінцевим споживачем (це ще називають End User Certificate). Це, звісно, впливає на швидкість допомоги.
Також треба мати офіційний лист запит на продукцію від війської частини.

Буде корисним весь перелік товарів гуманітарної допомоги з кодами, до яких застосовується окремий порядок пропуску через митний кордон України.

Також не треба забувати про відповідальність за порушення законодавства, використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність.





ПРО КОМПАНІЮ:

Наші клієнти
НОВИНИ
- Імпорт дерев з бельгійського розплідника Rahoens
- Саджанці з Голландії виробництва Hoogenraad
- Як розмитнити вантаж гуманітарної допомоги в Україні
- Розмитнення авто і товарів в Україні під час війни
- КОМПАНІЯ АРЕС НАДАСТЬ БУДЬ-ЯКІ ВИДИ ПОСЛУГ З МІЖНАРОДНОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ.
- РОЗРАХУВАТИ МИТНІ ПЛАТЕЖІ. МИТНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР.
- ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ


Расчитать доставку







НАМ ДОВІРЯЮТЬ І РЕКОМЕНДУЮТЬ



  • Embassy
    of the USA

  • Грайнер Пекеджинг

  • Дорма
    Украина

  • Жокей Украина

  • Рейнарс Украина

  • Энергоатом

  • Посольство США

  • ГалоГаз

  • ООО "А.Н.К"




ВІДГУКИ



  • Діючи на підставі та від імені Посольства США в Україні, уповноважую Компанію Арес, як повноважного та законно призначеного агента, якому надається право виступати від імені Посольства США в Україні і усіх Митницях та морських терміналах України.

    Джеймс Хенрі
    Другий секретар Посольства США

  • Хочу зауважити, що перевагами роботи команди Арес є індивідуальний підхід до вимог клієнта, вміння швидко орієнтуватися у нестандартних ситуаціях, оперативність у проведенні митних процедур і високий рівень компетентності у своїй справі. Можу рекомендувати компанію Арес, як надійного партнера для іноземного бізнесу.

    Сергій Кондратьєв
    Менеджер з розвитку бізнесу Жокей Україна Трейдінг

  • Ми високо цінуємо професійні послуги Компанії Арес, команда бізнес-орієнтована, націлена на швидке оформлення вантажів і оперативне вирішення можливих ускладнень. Звертаючись до фахівців Арес, ми вже 10 років впевнені в їх компетентності та якості митної очистки наших товарів.

    Тетяна Лєскова
    Генеральний директор ТОВ Гало Газ

  • Ми працюємо з Арес вже понад 7 років, тому з упевненістю можемо стверджувати про їх надійну репутацію, якісне та швидке виконання митних процедур, а також клієнтоорієнтованість. Компанія завжди захищає інтереси клієнта, досвід, знання і здібності фахівців Компанії Арес відповідають високому рівню очікувань нашої компанії.

    Олександр Балакін
    Директор ТОВ Дорма Україна

  • Співробітники компанії зарекомендували себе як надійних партнерів та ефективний колектив професіоналів, що здатні вирішувати найрізноманітніші питання. Оперативність, надійність, лояльність, пунктуальність - основні характеристики Компанії Арес.

    Сергій Задорожний
    Директор Грайнер Пекеджінг

  • Брокери Компанії Арес завжди надають фахову консультацію на етапі підготовки документів до поставки, тому самі оформлення відбуваються без ускладнень. Варто відмітити також привітність, компетентність та професіоналізм співробітників компанії.

    Вікторія Шуригіна
    Начальник відділу митного контролю ДП НАЕК Енергоатом

  • Транспортні перевезення з країн ЄС та Турції відбуваються чітко, без затримок та ускладнень. Компанія Арес проводить повне супроводження поставок, виконуючи митне оформлення в країнах ЄС та Турції.

    Андрій Дудар
    Генеральний директор Рейнарс Україна