УКР    РУС    ENG
ЗАДАТЬ ВОПРОСM
Email: mail@ares.ua    
Митний брокер Арес
МИТНІ ПОСЛУГИ
Необхідні документи
Вартість оформлення
Розрахувати митні збори
Корисна інформація
МІЖНАРОДНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
АВІАДОСТАВКА ВАНТАЖУ
Автомобільні перевезення
Морскі контейнерні перевезення
Міжнародні авіаперевезення
КОНСУЛЬТАЦІЇ
КОМПАНІЯ АРЕС
Наші клієнти
НАШІ ПОСЛУГИ
НОВИНИ
КОНТАКТИ
Компанія Арес

ПРО КОМПАНІЮ

Безкоштовне розмитнення авто і товарів під час воєнного стану в Україні

Підписаний Президентом України закон про пільговий імпорт під час воєнного стану звільняє підприємців від сплати ввізного мита та ПДВ. Платники єдиного податку І-ІІІ третьої групи за ставкою 2% від обороту мають змогу пройти спрощену процедуру розмитнення товарів і авто.

Спрощений спосіб митного контролю також стосується імпорту транспортних засобів громадянами. Ухвалений закон передбачає подання попередньої митної декларації та не вимагає проведення митного огляду. До шести місяців продовжується період, протягом якого необхідне повне подання звітності після закінчення пільгового періоду. Звільнено від оподаткування ввізним митом лише певні категорії товарів та автомобілів.

Як розмитнити товар та які авто не підлягають розмитненню


Згідно із Законом (текст, оприлюднений у «Голосі України», можна переглянути за посиланням) звільняються від розмитнення:

 • Товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу, крім спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива (крім квасу «живого» бродіння), тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
 • Автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Звільнення від оподаткування не поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

З квітня 2022 року в Україні безкоштовне розмитнення авто


З 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану в Україні громадянам надається можливість безкоштовно розмитнити легковий автомобіль, мотоцикл, мікроавтобус та навіть вантажівку.

Однак таке звільнення від оподаткування не застосовується до транспортних засобів та товарів:
 • які мають походження з країни-агресора
 • імпортуються з території держави окупанта
 • ввозяться з тимчасово окупованої території України.

До припинення або скасування воєнного стану в Україні митом не обкладаються авто, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Україна вирішила обмежити пункти розмитнення автомобілів із ЄС для власних потреб, оскільки це створює складнощі з доставкою гуманітарних вантажів. Розмитнити автомобіль із Європи для власних потреб за нульовою ставкою можна у трьох пунктах пропуску в Україну.

 • Пункт пропуску для міжнародного пасажирського автомобільного сполучення "Устилуг" (на кордоні з Польщею);
 • Міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення "Грушів" (на кордоні з Польщею);
 • Міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення "Малий Березний" (на кордоні зі Словаччиною).
Обмеження набирають чинності з 25 квітня.

Спрощена процедура розмитнення товарів в Україні в умовах воєнного часу


Кабінет Міністрів України 20 березня прийняв постанову № 330 “Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану”. Громадянам та підприємцям надається право обирати один з двох способів їх митного оформлення та митного контролю:

 1. Спрощений спосіб, який передбачає, що митний контроль та митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для морського, автомобільного та залізничного сполучення, здійснюється без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита, шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю) безпосередньо у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний та митний кордон України (далі — спрощений спосіб);
 2. Стандартний спосіб, який передбачає, що митний контроль і митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, здійснюються у повному обсязі відповідно до вимог Митного кодексу України, а оподаткування ввезених товарів, у тому числі акцизним податком та податком на додану вартість, здійснюється на загальних підставах, встановлених Податковим кодексом України (далі — стандартний спосіб).

Не допускається одночасне використання обох способів. Процедура розмитнення товарів в Україні не може застосовуватися на товари та авто, які не підлягають пільговому розмитненню.

Застосування спрощеного способу передбачає надання Державній митній службі відповідної заяви за формою в паперовій або електронній формі. Заява в паперовій формі подається безпосередньо у пункті пропуску через митний кордон або до відповідної митниці. Відмовитися від застосування такого способу можливо шляхом подання Державній митній службі відповідної заяви. Але потім повторне подання заяви на спрощений спосіб забороняється.

Чому ввезені автомобілі прирівнюються до гуманітарної допомоги


Після початку повномасштабного вторгнення росії з-за кордону в Україну ввозилися лише ті автомобілі, які були необхідні для військових, евакуації громадян та доставлення різноманітних вантажів з гуманітарними товарами. Від 1 березня український уряд вирішив прирівняти ввезення автомобілей до гуманітарної допомоги, щоб це могло відбуватися за спрощеною процедурою. Єдине, що було потрібно - додати до декларації дозвіл обласної військової адміністрації.

Але й ці правила вирішили послабити. Спочатку уряд дозволив відтермінувати сплату митних платежів всім громадянам. Тобто, щоб ввезти до України іноземний транспорт, необхідно було лише заповнити спеціальну заяву та підписати її. В третій же декаді березня було вирішено зовсім відмовитися від необхідності розмитнення авто під час війни. Проте тоді ці нововведення торкнулися лише військових.

Згідно ж з новим документом від 1 квітня 2022 року всі громадяни України мають право без сплати акцизного збору, ПДВ та ввізного мита ввозити до країни такі транспортні засоби:

 • легкові авто та кузови до них;
 • напівпричепи та причепи;
 • вантажні транспорті засоби та транспорті засоби, які підходять для перевезення понад 10 осіб;
 • мотоцикли.

Такі пільгові умови не будуть діяти постійно. Вони передбачені лише на період воєнного стану в Україні.

За словами керівниці практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні Віти Мірошниченко, закон зобов'язує всі іноземні автомобілі оформляти за спрощеною процедурою. Тобто всі формальності повинні виконуватися максимум за годину.

Що потрібно, щоб ввезти автомобіль з-за кордону за спрощеною процедурою?


Не варто забувати, що окрім розмитнення авто, яке в період дії воєнного стану буде безкоштовним, українців чекають інші витрати та різні важливі моменти:

 • певні витрати, не пов'язані з розмитненням авто, українців все ж чекають - це до пенсійного фонду потрібно буде сплатити 3-5% від вартості автомобіля для першої реєстрації, а також 114 гривень за бланк свідоцтва, 190.15 гривні за реєстрацію та 135 гривень за номерний знак;
 • деякі проблеми можуть виникнути з самою процедурою ввезення автомобіля до України, адже на період дії воєнного стану чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено покидати країну (хоча існують і винятки), а тому тут є два варіанти:
 1. купити машину та ввезти її з-за кордону може жінка або довірена особа, на яку виписується довіреність завірена нотаріусом;
 2. можна скористатися послугами компаній, які займаються імпортом автомобілів (послуга платна і залежить від розцінок самої компанії).
Оскільки російські війська блокують морське сполучення України, доставити автомобілі з США, Грузії або Кореї практично неможливо, а тому шукати транспорт можна лише в країнах ЄС.

Також не варто очікувати різкого зменшення вартості навіть після скасування необхідності розмитнення авто під час воєнного стану. В Інституті досліджень авторинку розповідають, що ціна зменшиться, але не на всі моделі. Процес зниження буде поступовим, без швидкого обвалу.

ПРО КОМПАНІЮ:

Наші клієнти
НОВИНИ
- Імпорт дерев з бельгійського розплідника Rahoens
- Саджанці з Голландії виробництва Hoogenraad
- Як розмитнити вантаж гуманітарної допомоги в Україні
- Розмитнення авто і товарів в Україні під час війни
- КОМПАНІЯ АРЕС НАДАСТЬ БУДЬ-ЯКІ ВИДИ ПОСЛУГ З МІЖНАРОДНОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ.
- РОЗРАХУВАТИ МИТНІ ПЛАТЕЖІ. МИТНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР.
- ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ


Расчитать доставкуНАМ ДОВІРЯЮТЬ І РЕКОМЕНДУЮТЬ • Embassy
  of the USA

 • Грайнер Пекеджинг

 • Дорма
  Украина

 • Жокей Украина

 • Рейнарс Украина

 • Энергоатом

 • Посольство США

 • ГалоГаз

 • ООО "А.Н.К"
ВІДГУКИ • Діючи на підставі та від імені Посольства США в Україні, уповноважую Компанію Арес, як повноважного та законно призначеного агента, якому надається право виступати від імені Посольства США в Україні і усіх Митницях та морських терміналах України.

  Джеймс Хенрі
  Другий секретар Посольства США

 • Хочу зауважити, що перевагами роботи команди Арес є індивідуальний підхід до вимог клієнта, вміння швидко орієнтуватися у нестандартних ситуаціях, оперативність у проведенні митних процедур і високий рівень компетентності у своїй справі. Можу рекомендувати компанію Арес, як надійного партнера для іноземного бізнесу.

  Сергій Кондратьєв
  Менеджер з розвитку бізнесу Жокей Україна Трейдінг

 • Ми високо цінуємо професійні послуги Компанії Арес, команда бізнес-орієнтована, націлена на швидке оформлення вантажів і оперативне вирішення можливих ускладнень. Звертаючись до фахівців Арес, ми вже 10 років впевнені в їх компетентності та якості митної очистки наших товарів.

  Тетяна Лєскова
  Генеральний директор ТОВ Гало Газ

 • Ми працюємо з Арес вже понад 7 років, тому з упевненістю можемо стверджувати про їх надійну репутацію, якісне та швидке виконання митних процедур, а також клієнтоорієнтованість. Компанія завжди захищає інтереси клієнта, досвід, знання і здібності фахівців Компанії Арес відповідають високому рівню очікувань нашої компанії.

  Олександр Балакін
  Директор ТОВ Дорма Україна

 • Співробітники компанії зарекомендували себе як надійних партнерів та ефективний колектив професіоналів, що здатні вирішувати найрізноманітніші питання. Оперативність, надійність, лояльність, пунктуальність - основні характеристики Компанії Арес.

  Сергій Задорожний
  Директор Грайнер Пекеджінг

 • Брокери Компанії Арес завжди надають фахову консультацію на етапі підготовки документів до поставки, тому самі оформлення відбуваються без ускладнень. Варто відмітити також привітність, компетентність та професіоналізм співробітників компанії.

  Вікторія Шуригіна
  Начальник відділу митного контролю ДП НАЕК Енергоатом

 • Транспортні перевезення з країн ЄС та Турції відбуваються чітко, без затримок та ускладнень. Компанія Арес проводить повне супроводження поставок, виконуючи митне оформлення в країнах ЄС та Турції.

  Андрій Дудар
  Генеральний директор Рейнарс Україна